آموزش گام به گام توگف

آموزش مقدماتی توگف 9 و آرکیمیت 2

سلام خدمت خوانندگان گرامی

در این دوره دانشجویان طی چندین جلسه با چارچوب توگف 9 و زبان مدلسازی آرکیمیت 2 آشنا می شوند و اونها به حدی می رسن که می تونن یک پروژه کوچک رو (البته در حد دانشجویی) شروع کنند.

مطالب این دوره کوتاه که تقریباً 6 جلسه 2-3 ساعته بود در قالب فایل های پاور پوینت و PDF آماده شده اند و برای دانلود در سایت قرار گرفته اند. امیدوارم این فایل ها و مطالب کمک رسان خوبی برای کسانی باشند که تازه قصد شروع به یادگیری این چارچوب و زبان مدلسازی رو دارند.

جلسه اول: آشنایی با مفاهیم عمومی و اصلی TOGAF برای دانبود فایل های این جلسه اینجا  کلیک کنید.

جلسه دوم: مقدمه بر روش توسعه معماری (ADM) برای دانبود فایل های این جلسه  اینجاکلیک کنید.

جلسه سوم: ادامه روش توسعه معماری (ADM) برای دانبود فایل های این جلسه  اینجاکلیک کنید.

جلسه چهارم: معرفی زبان مدلسازی Archimate 2 برای دانبود فایل های این جلسه اینجا کلیک کنید. (اسلایدهای این جلسه به زبان انگلیسی هستند ولی تا جای ممکن ساده توضیح داده شده اند)

جلسه پنجم: استفاده از توگف 9 و آرکیمیت 2 جهت مدلسازی یک کسب و کار ساده برای دانبود فایل های این جلسه اینجاکلیک کنید. (بیشتر اسلایدهای این جلسه به زبان انگلیسی هستند ولی تا جای ممکن ساده توضیح داده شده اند)

جلسه ششم: جمع بندی مطالب به انضمام توضیح اکثر مصنوعات (Artifacts) (کاتالوگ ها و ماتریس های) موجود در توگف 9 جهت ساخت پروژه پایانی. همچنین در این جلسه یک مثال عملی با استفاده از زبان آرکیمیت در نرم افزار ARchi ایجاد شده است که مربوط به مدلسازی “دریافت گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه” است. فایل این مثال نیز ضمیمه می باشد. برای دانبود فایل های این جلسه اینجا کلیک کنید.

TOGAFCourse